about image


Na zastosowane w naszych nalewakach rozwiązanie techniczne posiadamy patent wydany przez Urząd Patentowy RP.

Asto Design

W branży piwnej posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie, zarówno w obsłudze instalacji do nalewania piwa,  tworzeniu i wdrażaniu nowych produktów oraz rozwiązań technicznych, wspomagających obsługę instalacji zamontowanych w restauracjach, pubach i na imprezach plenerowych.

Bieżącą działalność skupiamy głównie na produkcji industrialnych kolumn (nalewaków do piwa, wina, napojów oraz wody) wykonanych ze stali, elementów technicznych, przedmiotów mających związek z piwem (beczki, kadzie itp.), jak również instrumentów muzycznych, przedmiotów będących elementem wystroju lokalu, np. stare radio, nadwozie samochodu, blok silnika.

Każde zlecenie jest traktowane indywidualnie, jest spersonalizowane do:

 • oczekiwań klienta — kształt, kolor, wycięte lub umieszczone napisy, logotypy, drewniane rączki kranów lub inne elementy dodatkowe

 • warunków technicznych — miejsca, w którym będzie zamontowane, wysokość, szerokość, rozstaw i umieszczenie kranów itp.

Jesteśmy również otwarci na realizacje innych niestandardowych, a nawet czasem odważnych pomysłów naszych klientów. Bo tak naprawdę ograniczają nas tylko dwie rzeczy — wyobraźnia i finanse...

Zrealizowane przez nas projekty znakomicie wpisują się we wnętrze danego miejsca, stanowiąc łącznie z barem spójną i niepowtarzalną całość.

Wszyscy nasi klienci są zadowoleni z efektu końcowego uzyskanego przez zamontowanie naszego nalewaka na swoim barze, jak również zasugerowanych i wprowadzonych przez nas rozwiązań technicznych.

Na zastosowane w naszych nalewakach rozwiązanie techniczne posiadamy patent wydany przez Urząd Patentowy RP.

Zajmujemy się również odrestaurowywaniem starych, antycznych nalewaków do piwa, przywracając im dawną świetność z zachowaniem ich wieku (pewne elementy posiadają tzw. odcisk czasu — i tak ma pozostać). Istnieje możliwość zastosowania rozwiązań technicznych, które umożliwią ich pełnosprawne działanie w czasach dzisiejszych, nie odbiegając przy tym od ich oryginalnego wyglądu. Dziś nie każdy może się pochwalić posiadaniem działającej 100-letniej kolumny na swoim barze.

Oferujemy również pomoc w zakresie projektowania nowych instalacji, modernizacji istniejących, możliwości zastosowania sprawdzonych rozwiązań technicznych w lokalach, jak i na imprezach plenerowych, przynoszących wymierne korzyści (brak pienienia się piwa, brak straty przy wymianie beczki, polepszenie sposobu nalewania piwa — mniejsze lokale mają często problem np. z brakiem miejsca na szkło, a wyjęte ze zmywarki jest ciepłe.. co robić?).

Zapraszamy do korzystania z naszego doświadczenia i produktów.

Nasze produkty

KOLUMNY

Są w większości wykonane ze stali czarnej, elementów technicznych, kształtek w swojej pierwotnej industrialnej formie. Kołnierze są spawane, a powstałe elementy są piaskowane i malowane proszkowo (struktura, powierzchnia gładka, kolor RAL wg zamówienia). Całość jest łączona przez połączenie śrubowe-szpilki + nakrętki kołpakowe-materiał: ocynk, stal nierdzewna, mosiądz, mosiądz polerowany, kolor RAL wg zamówienia.

Opcjonalnie nasze produkty wyposażone są w:

 • about image

  medaliony na logotypy oferowanych piw, których kształt, wymiar, kolor i sposób montażu dostosowany jest do oczekiwań klienta (mogą być one przykręcone lub przymocowane za pomocą magnesów)

 • about image

  napisy — nazwa lokalu, jego logo wycięte w kolumnie, lub elemencie dodatkowym umieszczonym na kolumnie

Na specjalne zamówienie wykonujemy:

 • about image

  kolumny ze słupkami z elementami ceramicznymi

 • about image

  kolumny powleczone warstwą miedzi, która jest postarzana i malowana proszkowo na bezbarwny kolor

about image

RĄCZKI DO KRANÓW

Proponujemy również rączki do kranów drewniane w czterech podstawowych wzorach. Rączki są wykonane z drewna bukowego, osadzone na elemencie gwintowanym, wykonanym z mosiądzu (gwint pasuje do każdego obecnie stosowanego kranu do piwa).

Rączki są malowane lakierem bezbarwnym, bejcą (kolor wg zamówienia), mogą być przepalone - bardzo ciekawy i niepowtarzalny efekt. Istnieje możliwość wykonania rączek w innym kształcie wg zamówienia klienta.